Soutěž
Událost (stalo se)
YAA 2015 - 7. ročník soutěže mladých talentů
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 18.05.15

Young Architect Award dává šanci studentům a začínajícím architektům do 33 let ukázat své nadání a vyvolat diskusi nad otázkou udržitelného rozvoje prostředí. Právě tam směřuje téma letošního zadání „Nový život pro stará místa“. Patronaci nad soutěží přijal Ladislav Lábus, děkan FA ČVUT v Praze. Studenti mohou své práce odevzdat až do 2. července 2015. Výsledky soutěže pak budou slavnostně vyhlášeny na 26. mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Téma letošního ročníku nabízí soutěžícím spoustu možností, jak svůj projekt uchopit. „Nový život pro stará místa“ zahrnuje místa opuštěná, zanedbaná, nevyužitá, ale i zapomenutá. Způsobů, jak s takovým prostředím pracovat, se nabízí spousta. Záleží jen na soutěžících, jak se zadáním naloží. Výsledné práce tak nabídnou různé pohledy na nové využití starých míst a objektů v kontextu krajiny, venkovských sídel a měst.
 
„Soutěžní přehlídka prací mladých architektů a studentů architektonických škol pomáhá nejen mladým architektům a školám, ale i veřejnosti. Veřejně prospěšné zadání nabízí porovnání, zviditelnění a případně ocenění zájmu o živé, každodenně žité a možná právě proto již nevnímané a zastřené problémy architektury a prostředí, ve kterém žijeme,“ říká Ladislav Lábus, patron soutěže.

Odborná porota bude pracovat pod vedením předsedy poroty Michala Šourka z ateliéru MS architekti ve složení: Jaroslav Wertig, A69 - architekti, Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury, Marie Petrová, členka Výboru pro municipality Rady vlády pro udržitelný rozvoj, MŽP a Josef Pechar, Nadace „Nadání J., M. a Z. Hlávkových“.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy a statutárního města Ostravy.

Více informací najdete na www.yaa.cz© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Pořičí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, Fax: 541 146 605, E-mail: